Pinokio- Ty Kłamczuszku!

2022-10-25

25 października w naszej bibliotece odbyły się zajęcia z biblioterapii pod hasłem-„Pinokio-Ty Kłamczuszku!". Uczestniczyły w nich dzieci z PS nr 42 wraz ze swoimi opiekunami. Wspólnie zastanawialiśmy się dlaczego ludzie czasem kłamią? Czy przyłapanie kogoś na kłamstwie sprawia, że wciąż tej osobie ufamy. Czy kłamstwo na dłuższą metę nam się po prostu opłaca? Przedszkolaki z uwagą wysłuchały bajki, której głównym bohaterem był Pinokio i jego rosnący wraz z kłamstwem nos, następnie zagrały w grę pt. „Prawda czy fałsz”. Największą frajdę sprawiło im dopasowywanie nosa do twarzy pajacyka, co okazało się zadaniem dość trudnym, gdyż robiły to z zasłoniętymi oczami. Zajęcia zakończyliśmy prezentacją książeczek o prawdomówności i nie tylko z serii „Przygody Fenka” , które cieszą się popularnością wśród dzieci i ich rodziców.