Piccolo Italiano

2022-10-12

Gufi, allodole, pappagalli… czyli skowy, skowronki i papugi - trzy grupy z prywatnego przedszkola Akademia Kreatywności przy ul. Okrzei wzięły udział w pierwszym bibliotecznym kursie języka włoskiego dla dzieci. Umożliwiła nam to obecność w bibliotece naszego nieocenionego włoskiego wolontariusza, Franceso, który dzielnie i wytrwale zdradzał najmłodszym tajniki języka włoskiego. Żeby nie było jednak zbyt trudno i nudno uczyliśmy się głównie poprzez zabawę. Wykorzystaliśmy przy tym nagrywane w bibliotece podczas jednej z akcji filmiki i skupiliśmy się głównie na nazewnictwie: owoców i warzyw, zwierząt czy kolorów. Było dużo śmiechu, ruchu, radości ale staraliśmy się, by cokolwiek pozostało w pamięci naszych młodych kursantów. Jak zwykle na zakończenie upamiętniliśmy nasze spotkanie wspólną fotografią.