Teatralne ABC

2022-10-11

Teatr to zaczarowane miejsce, które wraz z odsłonięciem kurtyny odkrywa przed najmłodszymi swoje magiczne sekrety. Nie tylko wychowuje i uczy, ale też bawi. Właśnie o takiej roli dowiedzieli się uczniowie z klasy „0" b SP nr 34 w Kielcach, na spotkaniu, które odbyło się 11 października. Po przeczytaniu książki „Bolek i Lolek: Teatr" dzieci poznały najważniejsze terminy związane z teatrem, dowiedziały się też, że istnieją różne rodzaje teatrów i technik gry aktorskiej. Bawiąc się, ćwiczyli umiejętności kreowania odgrywanych postaci i identyfikowania się z nimi na scenie np. poprzez zabawę w pantomimę czy tworząc przedstawienie z udziałem kukiełek. Po tak udanym spotkaniu, umówiliśmy się na kolejne zajęcia.