A A+ A++

Imprezy dla dzieci

Narodowe Czytanie dla Najmłodszych

2021-09-07

W sobotę odbyło się Narodowe Czytanie. Myli się ten, kto myśli, że to impreza przeznaczona tylko dla dorosłych. We wtorek, 7 września, w Przedszkolu Samorządowym nr 26 w Kielcach odbyła się nietypowa odsłona tego wydarzenia. W Narodowym Czytaniu dla Najmłodszych udział wzięły grupy „Biedronek”, „Słoneczek”, „Motylków” i „Żabek”. Wraz z zaprzyjaźnioną panią Anią i tajemniczym Lwem dzieci wybrały się do krainy książek – do Zamku Klasyki Dziecięcej. Tam, na gości czekali Wanda Chotomska, Maria Konopnicka, Jan Brzechwa i Julian Tuwim. Podczas wspólnego spaceru po zamkowym ogrodzie dzieci spotkały chorą żabę, Słonia Trąbalskiego i oczywiście Kaczkę Dziwaczkę. W nieco zacienionym zakątku przycupnął Stefek Burczymucha, który z wielkim zaciekawieniem przyglądał się temu, co dzieje się w królewskim ogrodzie.

Pewnie ciekawi Was, kim jest ów tajemniczy Lew. Już śpieszymy z wyjaśnieniem. W czasie wakacji do biblioteki zawitał Lew bez imienia. Na nic zdały się próby nadania mu imienia bądź pseudonimu. Dlatego też o pomoc poprosiliśmy zaprzyjaźnione przedszkolaki – ich główki pełne są niesamowitych pomysłów. Tuż przed słodkim poczęstunkiem odbyło się wielkie głosowanie – dzieci jednogłośnie nadały Lwu imiona: Marian, Mariusz, Olaf. I tak lew o trzech imionach został honorowym przedszkolakiem – ulubieńcem dzieci i pań przedszkolanek. Z nowym przyjacielem nawet gimnastyka jest super zabawą.

I ja tam byłam i wszystko, co widziałam pięknie Wam opisałam. Mam nadzieję, że wkrótce po raz kolejny odwiedzimy dzieci. A więc do zobaczenia.

P.S. Lew o trzech imionach podczas zabawy opowiedział dzieciom o akcji „Mała książka – Wielki człowiek”, która odbywa się w bibliotece.