Biblioteka w przedszkolu

2021-09-27

"O pszczołach w przedszkolach i szkołach podstawowych – warsztaty edukacyjne” to projekt Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego 2020, realizowany w tym roku z dużym powodzeniem. Bibliotekarki z Filii nr 8 dołączyły do zajęć odbywających się w PS nr 39 w Kielcach. Pełne rozmaitych ciekawostek, fascynujące spotkanie poprowadziła Pani Jadwiga - pszczelarka z Chełmiec. Nie brakowało intrygujących rekwizytów, potrzebnych pszczelarzowi w pracy, "zbudowany" został pszczeli dom. Biblioteka dołączyła zestaw książek związanych z tematyką zajęć, zapraszając do ich wypożyczania w Filii nr 8. Na zakończenie wszyscy sprawdzili swoją wiedzę odpowiadając na quizowe pytania, a dzieci ubrane w specjalne kapelusze z moskitierami pozowały do pamiątkowych zdjęć.