Bajkowe zajęcia

2021-09-23

23 września 2021 r. Filię nr 10 odwiedziła grupa zerówkowiczów z SP nr 39 w Kielcach. Dzieci oprócz zwiedzania biblioteki wzięły udział w bajkowych zajęciach. Bibliotekarki przygotowały dwie zabawy, podczas których sprawdziły znajomość bajek przez dzieci. Mali goście losowali z czarodziejskiego kuferka tajemnicze rekwizyty, które pasowały do odpowiednich tytułów książek. W dalszej części spotkania wysłuchały utworu „Kaczka Dziwaczka”, który stał się wstępem do kolejnej zabawy. Zadanie polegało na przyczepieniu, z zasłoniętymi oczami, kokardy bibliotecznej szalonej kaczce. Na zakończenie spotkania bibliotekarki zaprosiły dzieci do udziału w akcji „Mała książka - wielki człowiek” i kolejnych odwiedzin w bibliotece.