Tajemnica wiklinowego koszyka czyli z książką w przedszkolu. Odsłona trzecia

2021-09-21

Czy cztery lata to dobry wiek na rozpoczęcie przygody z książką? Oczywiście, że tak. We wtorkowy słoneczny poranek 21 września2021 r.  ze znanym Wam wiklinowym koszykiem, ogromną porcją dobrego humoru wyruszyliśmy w dobrze znaną nam drogę do Przedszkola Samorządowego nr 29 w Kielcach. Kacperek, nasz biblioteczny skrzat całą noc pakował książki. Jan Brzechwa w towarzystwie Juliana Tuwima i Tupcia Chrupcia postanowili zapewnić przedszkolakom z grup „Motylków” i „Zajączków” super zabawę. A jak zabawa to tylko z książką. Kolorowy dywan zastąpiła mięciutka pianka. Na niej rozsiadły się dzieciaki i rozpoczęło się odkrywanie tajemnicy wiklinowego koszyka.

Czy w przedszkolu można się nudzić, kim jest skarżypyta i jak to jest z tym katarem? Ulubiony bohater dzieci, myszka Tupcio zaprosiła naszych milusińskich do wspólnej zabawy. Po chwili przełączyli się do niej Bolek i Lolek. Wraz z nimi odwiedziliśmy kilka zakątków Polski w poszukiwaniu zaginionego Smoka Wawelskiego.

Jak przebiegały poszukiwania i z jakim skutkiem - o tym przy następnej okazji. Zdradzimy Wam, iż czterolatkowie okazali się nie tylko super „słuchaczami”, ale i detektywami. Tropiąc zaginionego Smoka śmiało sprawdzali wszelkie dostępne poszlaki. Każda książeczka została dokładnie przejrzana. Niestety, Smoka nie znaleziono – ale milusińscy postanowili poszukać go poza ukochanym przedszkolem. Wile tropów wiedzie do pobliskiej biblioteki. Kto wie – może tam zamieszkał Smok. Trzeba to sprawdzić – a najlepiej zrobią to mali miłośnicy książek, których zapraszamy do odwiedzin.  Z niecierpliwością Was oczekujemy w Filii nr 3. Do rychłego zobaczenia!