Tajemnica wiklinowego koszyka czyli z książką w przedszkolu. Odsłona druga

2021-09-20

Dobre wiadomości rozchodzą się bardzo szybko. Pamiętacie spotkanie z „Tygryskami” z Przedszkola Samorządowego nr 29 w Kielcach, które miało miejsce w zeszłym tygodniu? Poniedziałek 20 września 2021 r. rozpoczął się niewielkimi opadami deszczu, ale nie stanowił on przeszkody w wyprawie do naszym milusińskich. Jak wieść niesie grupa „Biedronek” z niecierpliwością wyczekiwała spotkania z panią Anią i jej tajemniczym wiklinowym koszykiem. Od samego rana w przedszkolu uroczyście obchodzono Dzień Przedszkolaka – do jego obchodów przyłączyli się goście z biblioteki. W salce, w której odbywał się wielki bal zapanowała cisza – lala Zuzia i książeczki (które w tajemniczy sposób zawędrowały do dzieci) zabrały naszych miłych gości do krainy „Wielkiego Czytacza”. Tuż za jego granicą na dzieci czekał Reksio, Uszatek, Bolek i Lolek i wielu innych bohaterów dziecięcych lektur. Czas spędzony na wspólnym głośnym czytaniu to czas wspaniałej zabawy. W krainie „Wielkiego Czytacza” nikt się nie nudzi. Tam wszelkie psikusy i psoty są mile widziane. Czytanie to zabawa, która „wciąga” i małego, i dużego.

„Biedronki” okazały się doskonałymi słuchaczami. Z wypiekami na buźkach poznawały historię Reksia, dzieje pewnego pokoju w hotelu w Zakopanem. Kto ciekawy, tego zapraszamy do naszej biblioteki, gdzie znajdziecie odpowiedzi na 1001 pytań.

Pierwsze koty za płoty, jak mówi przysłowie – mamy nadzieję, iż chwilka spędzona na wspólnej lekturze i zabawie z książką przywiedzie milusińskich do naszej zaczarowanej krainy zwanej biblioteką. Z niecierpliwością czekamy. Do szybkiego zobaczenia w Filii nr 3!