Podróże małe i duże

2021-08-09

Sympatyczna grupa dzieci ze świetlicy środowiskowej "Cztery Kąty" 9 sierpnia 2021 r. wyruszyła naszym bibliotecznym pociągiem w wakacyjną podróż. Wspólnie odwiedziliśmy cztery miasta: Kraków, Warszawę, Szczecin i Toruń. Dzieci odgadując zagadki, układając puzzle oraz rozwiązując rebusy poznawały ich historię, zabytki i legendy. Na uczestników spotkania czekało również kilka zadań plastycznych. Do naszej bibliotecznej lokomotywy musiały doczepić cztery wagony. Każdy z nich miał reprezentował inne polskie miasto.  Dzieci umieszczały napisy na wagonach, naklejały zdjęcia najważniejszych zabytków oraz herby. W każdym odwiedzanym mieście czekały też niespodzianki. Dużo radości sprawiła im zabawa z "magicznymi kwiatkami" oraz konkurencja z wciąganiem kotwicy. Na zakończenie dzieci dekorowały toruńskie pierniczki.