Berek literek, czyli wakacje w bibliotece

2021-07-26

W poniedziałkowy ranek 26 lipca rozpoczęliśmy wakacyjne spotkania z książką w Filii nr 3. Rok temu gościliśmy niesforne skarpetki. Tegorocznymi gośćmi są nie mniej niesforne literki polskiego alfabetu. Przestankiem, z którego rozpoczęliśmy wyprawę była tajemnicza miejscowość Abecadłowo. W tym niewielkim miasteczku, na ryneczku pomieszkiwały literki. Cała rodzinka – od A do Z.  Co wydarzyło się pewnego słonecznego dnia – rzecz straszna – bunt literek. Postanowiły one wyjechać na wakacje. Zniknęło A, B i C.  Niby tylko trzy małe literki, a kłopot wielki. Bo czy może istnieć świat bez agrestu, arbuza i Andrzeja? Gdzie podziały się banany i batony, czy całusy i cukierki powrócą w rodzinne strony?  Wyjaśnieniem tej tajemniczej historii zajmie się ekipa super detektywów w składzie Antoni, Julia i Marysia (oczywiście pod czujnym okiem dorosłych), która wyrusza tropem literkowych uciekinierów. Każdą wyprawę poprzedza trening – tak było i tym razem. Zestaw zagadek pozwolił na przygotowanie do wyprawy. Zabawa była przednia – jesteśmy gotowi by rozpocząć biblioteczne śledztwo. A więc do jutra – przygoda czeka!