Bezpieczeństwo - ważna rzecz!

2021-06-02

2 czerwca bibliotekarki z Filii nr 11 ponownie odwiedziły PS nr 5. Tym razem spotkały się z dwiema grupami 6-latków - najpierw z grupą 8, a następnie z grupą 9. Dzieci cieszą się z coraz cieplejszych dni oraz zbliżających się wakacji. Czy jednak wiedzą, jak się zachowywać, by być bezpiecznym w lesie, w górach, nad wodą czy na ulicach miast? Czy umieją udzielić pierwszej pomocy, gdy komuś coś złego się przydarzy? O tych wszystkich kwestiach rozmawiałyśmy z przedszkolakami, czytając opowiadanie Gdy Pola się zgubi G. Rzepeckiej-Weiss oraz fragmenty pozycji Pierwsza pomoc B. Żołądek. Dzieci z zainteresowaniem słuchały książek i starały się zapamiętać jak najwięcej wskazówek odnośnie postępowania w razie nieszczęśliwych wypadków. Obiecały też odwiedzić bibliotekę ze swoimi rodzicami. Zapraszamy!