Leon i Kapitan Porządek

2021-06-10

Kilka dni temu do biblioteki zawitał smutny Małpiszon. Pluszowa maskotka bez imienia. Przyszedł do naszej placówki w poszukiwaniu przyjaciół. Najlepszym sposobem na smuteczki małpeczki będzie wizyta w zaprzyjaźnionym przedszkolu. W czwartkowy poranek w wiklinowym koszu obok książeczek swoje miejsce znaleźli Mela Tulisia i Małpiszon. Pogoda sprzyja harcom na świeżym powietrzu, w promykach czerwcowego słoneczka. Z radością przyłączymy się do zabawy. Miejsca zajęte – pora na przedstawienie gości. Melę znają wszystkie przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego nr 26.  Wielkie zainteresowanie wzbudziła druga maskotka – Małpiszon bezimienny.

Minęła chwilka i już mamy imię dla nowego pluszowego przyjaciela. Jednogłośnie wybrano imię Leon. Jeszcze tylko powitalne tulaski i możemy rozpocząć podróż do „Krainy Ksiąg”. Z wielu ukrytych w koszyku książek dzieciaki wybrały tę pt. „Jak Kapitan Porządek dbał o Kielce” Jarosława Sieka. Niewielka, ale jakże ciekawa. Czy wiecie co to „recykling", do jakiego pojemnika wrzucamy papier? Kto chce poznać odpowiedzi na te i inne pytania zapraszamy do biblioteki.  Uważne słuchanie, to nieco męczące zajęcie. Aby rozruszać naszych milusińskich małpka zaproponowała pięciominutową „gimnastykę”. Zabawa przednia – ćwiczą raczki, ćwiczą nóżki. Leon, któremu spodobało się w przedszkolu zapowiedział swoją ponowną wizytę. A więc do zobaczenia, a za dzisiejsze spotkanie DZIĘKUJEMY!