2021-06-01

Jest taki wyjątkowy, jeden w roku dzień, w którym króluje uśmiech, dobra zabawa i nieprzebrana ilość prezentów i niespodzianek. To Dzień Dziecka. W tym wyjątkowym dniu Świętokrzyski Klub Abstynentów „Raj” zorganizował dla najmłodszych festyn. Dzieciaki stęsknione za swoi towarzystwem licznie przybyły do siedziby klubu. Pobliskie zieleńce wypełniły się milusińskimi, którzy oczekiwali na kolejne atrakcje przygotowane przez organizatorów. Były pieczone kiełbaski, słynny popcorn, wata cukrowa, wspólne tańce, a nawet pamiątkowe statuetki. Dragon – owczarek niemiecki dzielnie towarzyszył dziecięcym harcom. Jak mawiał mistrz - i my tam byliśmy. W przytulnej klubowej świetlicy oddaliśmy się temu, co najbardziej lubimy – zabawom z książką. Wspólne czytanie i rozmowy o książce i bibliotece to sprawdzony sposób na rodzinne spędzanie czasu (odważni rodzice również próbowali swoich sił w zawodzie „Czytacza” książek). Czas płynie nieubłaganie, pora wracać do biblioteki. By spotkanie zapadło w pamięć naszych małych przyjaciół, każdy otrzymał dostał „pomocną” zakładkę do książki. Pomoże ona trafić wszystkim chętnym odnaleźć naszą bibliotekę. Do zobaczenia! Czekamy na Was w Filii nr 3!