Bezpieczny przedszkolak

2021-05-28

28 maja bibliotekarki z F. 11 spotkały się z dziećmi z grupy VI Przedszkola Samorządowego nr 5. Tematem zajęć było bezpieczeństwo dzieci w różnych sytuacjach - w domu, w sklepie, na ulicy, w górach czy w lesie. Dzieci wysłuchały książki E. Zubrzyckiej Czy mogę pogłaskać psa? i dzieliły się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi możliwych zagrożeń oraz odpowiedniego zachowania w sytuacjach niebezpiecznych. Przedszkolaki obejrzały też pozycje książkowe dotyczące omawianego tematu i udzielania pierwszej pomocy. Obiecały przyjść do biblioteki, by je wypożyczyć - zachętą do tego było zapoznanie dzieci z projektem "Mała książka - wielki człowiek". Mamy nadzieję, że przedszkolaki już wkrótce pojawią się ze swoimi rodzicami w bibliotece i będą aktywnymi czytelnikami.