Z Papukiem na trawie

2021-05-12

W ramach Tygodnia Bibliotek, w środowy poranek 12 maja odwiedziliśmy zaprzyjaźnioną klasę II „a” ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Kielcach. Zielone tereny wokół szkoły to doskonałe „okoliczności natury”, w których doskonale przebiega zabawa z książką. Dzieciom nie trzeba przypominać, co to takiego biblioteka, jak z niej korzystać i co „skrywa”. W dzisiejszym spotkaniu towarzyszyły nam oczywiście książeczki, między innymi „Banialuki do zabawy i nauki” Agnieszki Frączyk i „Papuk, czyli opowieść o potwornym apetycie na książki” Joanny Kmieć. Wspólne czytanie sprawiło wiele radości zarówno dzieciom, jak i paniom bibliotekarkom. Kto ciekawy, kim jest tajemniczy Papuk (zamiast pomidorówki woli zjeść książkę kucharską), tego zapraszamy do biblioteki. Tam spotkacie nie tylko owego „Książkożercę”, ale również wiele innych, ciekawych postaci, których przygody zabiorą czytelników w Magiczną Krainę Czytania. Czekamy na odważnych.