Akcja Żonkile

2021-04-12

Filia nr 10 przyłączyła się do akcji Żonkile prowadzonej przez Muzeum Polin. Z okazji zbliżającej się rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim bibliotekarki przeprowadziły lekcję o trudnej, ale ważnej tematyce. W tym roku, specjalnie na tę okazję stworzone zostały dwa opowiadania: „Pamięć drobinek” Zofii Staneckiej i „Historia z pewnej ulicy” Joanny Bednarek. Oba pomagają dzieciom zrozumieć niełatwą historię. Dzieciaki ze świetlicy „4 kąty” poznały losy bohaterów. Jednym z nich był ptak Wiktor. To właśnie on stał się tematem pracy plastycznej. Dzieci przyozdobiły skrzydła Wiktora, aby stał się tak kolorowy jak w opowiadaniu „Historia z pewnej ulicy”. Wykonały również żonkile, które są symbolem powstania. W rocznicę wybuchu powstania, czyli 19 kwietnia, papierowe żonkile zostaną rozdane czytelnikom biblioteki na Bocianku.