Tydzień Kultury Języka II

2021-03-16

Kolejną stacją docelową w naszej podróży pociągiem pod nazwą Tydzień Kultury Języka była Szkoła Podstawowa nr 18 w Kielcach. To tam z utęsknieniem czekała na nas klasa I”B” wraz z panią Moniką. Chwilka przygotowań i gotowe - zabawę czas zacząć. Pierwszym etapem był mały test wiedzy o kulturze i języku polskim. Jednoosobowa komisja po zapoznaniu się z „arkuszami” odpowiedzi przyznała całej klasie złoty medal „Znawcy Języka Polskiego”. To odznaczenie przyznawane małym czytelnikom, którzy posługują się piękną polszczyzną. Teraz pora na coś wesołego – zabawę „w kalambury”. Ich tematem były słowa, które ranią (według dzieci złe) i te które uskrzydlają. I tu pierwszaki okazały się znawcami, którzy bezbłędnie je rozróżniały. Główki już po rozgrzewce i treningu – teraz pora na „łamańce językowe”, czyli bieg przez płotki z przeszkodami. Tymi ostatnimi okazały się rymowanki pana Kiełbasińskiego i wierszyki o panu Pierdołce. A, że zabawa była przednia – dołączyły do niej panie Monika i Anna, które równie dzielnie gimnastykowały swoje języki. Podziękowaniem za wspólne spotkanie była piosenka pt. „Wiosna”, którą odśpiewały dzieciaczki. Dziękujemy!