Tydzień Kultury Języka I

2021-03-15

Wydarzenia związane z obchodami XXIX Tygodnia Kultury Języka nabierają tempa. W poniedziałek, 15 marca wykorzystując możliwości techniki połączyliśmy się z klasą VI „C” ze Szkoły Podstawowej nr 34 w Kielcach. Zgodnie z hasłem przyświecającym tegorocznym obchodom spotkanie poświęcone było „młodomowie”, czyli językowi młodego pokolenia. Młodzi uczestnicy bezbłędnie określili cechy, jakie stanowią o jego wyjątkowości. Skrótowość, wulgaryzacja, przesyt zapożyczeniami z języków obcych (z ogromną przewagą anglicyzmów) to coś, z czym spotykamy się w kontakcie z młodym pokoleniem. Ale, jest też powód do dumy – nasi mili goście równie sprawnie posługują się piękną polszczyzną. Tak trzymać! Dziękujemy i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania.