Czytanie książek - to najpiękniejsza zabawa

2021-02-18

18 lutego wybraliśmy się do Integracyjnego Przedszkola Samorządowego nr 27 w Kielcach. Panie Małgorzata Stańczyk i Jolanta Łakomiec zaprosiły naszą bibliotekę do współpracy przy projekcie „Czytanie książek - to najpiękniejsza zabawa”. Chętnie włączamy się w każdą akcje popularyzacji czytelnictwa wśród najmłodszych. Uczestników spotkania zachęciliśmy do wzięcia udziału w akcji „Mała książka, wielki człowiek”. Przygotowana prezentacja multimedialna pozwoliła przedszkolakom z grup 1 i 3 wybrać się na wirtualną przechadzkę po filii nr 10. Dzieciaki poznały takie zwroty jak: lada biblioteczna, regał, system biblioteczny, katalog. Na zakończenie z radością wcieliły się w postacie bajkowe, otrzymały również kolorowe zakładki do książek.