Nie tylko o superbohaterach

2021-11-05

Kolejne spotkanie z komiksami w roli głównej w ramach akcji „Boom na komiksy i gry planszowe w bibliotece poprowadził ich wielki entuzjasta – Przemysław Krystian z Muzeum Zabawek i Zabawy. W zajęciach wzięli udział młodzi pasjonaci tego rodzaju literatury oraz filmów z komiksowymi superbohaterami. Uczniowie klas II-IV Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki mogli obejrzeć najstarsze komiksy i nowsze, które otrzymaliśmy w ramach akcji. Przekonali się, że są komiksy dla dzieci i dorosłych, dla chłopaków i dziewczyn, bajkowe, fantastyczne, satyryczne, historyczne… Okazuje się, że nasi młodzi przyjaciele mają już na swoim koncie pierwsze komiksy i gry planszowe. Musimy przyznać, że tworzenie ich świetnie im wychodzi.