Niepodległa!

2021-11-15

„Polska” - Ryszard Przymus

Polska - to taka kraina,
która się w sercu zaczyna.
Potem jest w myślach blisko,
w pięknej ziemi nad Wisłą.
Jej ścieżkami chodzimy,
budujemy, bronimy.
Polska - Ojczyzna...
Kraina, która się w sercu zaczyna.

Nigdy dość świętowania rocznicy odzyskania Niepodległości, którą nasi przodkowie wywalczyli dla nas, abyśmy mogli żyć w wolnym kraju. Wpisując się w ten trend nasza filia przygotowała spotkanie dla grupy uczniów klasy I A, prowadzonej przez Panią Amalię ze Szkoły Podstawowej nr 31. Tradycyjnie już na naszych gości czekało mnóstwo atrakcji, wśród nich krzyżówki i rebusy tematyczne, kostki z zaszyfrowanymi hasłami patriotycznymi oraz puzzle. Jako że gościmy w bibliotece nie mogło zabrakną głośnego czytania lektury w temacie niepodległościowym pt. Mój pan woła na mnie pies: o psie Marszałka Piłsudskiego. Za wzorowy udział w spotkaniu uczniowie zostali uhonorowani przygotowanymi specjalnie na tę okazję pamiątkowymi medalami dla dziewczynek „Jestem Polką”, a dla chłopców  „Jestem Polakiem”, które z dumą nosili. Warto wspomnieć o pięknie udekorowanej sali w barwy biało-czerwone, które dodawało odświętnego charakteru. Napawa nas też radością, że dzieci na spotkania w bibliotece mają przygotowane karty czytelnicze, aby móc zabrać ze sobą upatrzoną książkę.