Uczeń czy bibliotekarz?

2021-10-07

7 października Filię 11 odwiedziła klasa IV a ze Szkoły Podstawowej nr 39. Uczniowie zgłębiali tajniki pracy w bibliotece: obejrzeli wszystkie pomieszczenia, zapoznali się z układem księgozbioru na półkach, dowiedzieli się, jak wielkie znaczenie ma utrzymanie porządku na półkach oraz jaką rolę odgrywa sygnatura książki. Rozmawialiśmy też o regulaminie korzystania ze zbiorów i nasi goście analizowali, czym różni się on od regulaminu obowiązującego w bibliotece szkolnej. Następnie dzieci zapoznały się z systemem komputerowym Mateusz, po czym nastąpiła najbardziej atrakcyjna część zajęć: uczniowie wcielili się w rolę bibliotekarza - mogli usiąść za ladą biblioteczną i wypożyczać książki swoim kolegom. Sprawiło im to dużo radości. Mamy nadzieję, że chętnie będą nas odwiedzać.