Zaczytane przedszkole

2021-10-06

Pamiętacie grupę „Misiów” z Przedszkola Samorządowego nr 22 w Kielcach. W środowy, cieplutki poranek 6 października po raz kolejny wyruszyliśmy z misją pt. „Zaczytane Przedszkole”. Ulubiony wiklinowy kosz wypełniony książeczkami, dobry humor to podstawa spotkań z małymi przyjaciółmi biblioteki. Podczas ostatniego spotkania „Misie” poznały Baba Jagę i jej perypetie w gabinecie stomatologicznym. Dziwna „dieta” spowodowała ogromną dziurę w jedynym zębie – konieczne było borowanie i plombowanie. Co temu towarzyszyło – to już tajemnica, którą pozna każdy, kto przeczyta książkę pt. Baba Jaga u dentysty. Rozochocone dzieci z wiklinowego koszyka wyciągały książeczki. Jedne oglądały, innych słuchały. Mała, nieco niegrzeczna dziewczynka o imieniu Masza zawojowała serca małych słuchaczy. Czas pozwolił tylko na przeczytanie niewielkiego fragmentu. Ale proszę – po co te smutne minki? Już za tydzień Masza i Niedźwiedź znów zawitają do przedszkola. A kto jeszcze odwiedzi dzieci – to już słodka tajemnica Kacperka (skrzata bibliotecznego) i pani Ani. Przesyłamy gorące całuski i odliczamy dni do spotkania. Pa! Pa!

P.S. Niektóre „Misiaczki” odnalazły drogę do naszej biblioteki. Bardzo się cieszymy i raz jeszcze serdecznie zapraszamy!