Chłopska Szkoła Biznesu

2021-10-29

Integruje grupę, uczy negocjacji, rozwija kreatywność i myślenie strategiczne - Chłopska Szkoła Biznesu, planszowa gra ekonomiczna, którą zaproponował Przemysław Krystian z Muzeum Zabawek i Zabawy podczas kolejnego spotkania w Filii nr 10 Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach.

Goście z Sieci Świetlic Środowiskowych i Klubów dla Dzieci i Młodzieży "4 KĄTY" świetnie wczuli się w rolę tkaczy, kowali i piekarzy. Produkowali, handlowali między sobą (nawet uśmiechami) i planowali dalekie wyprawy handlowe. Sala zamieniła się w wielki jarmark. Gorące dyskusje, negocjacje i pomnażanie majątku wzbudzało ogromne emocje, a wynik zadowolony bankier (w tej roli Pan Przemek) i zadowoleni uczestnicy gry.

Bardzo dobry sposób na wspólną zabawę, poznanie historii, ekonomii, matematyki i… siebie nawzajem.