Kieleckie abecadło

2021-10-21

Kieleckie abecadło autorstwa Olgi Darewicz-Uberman trafi do wszystkich filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach. W czwartek 21 października, podczas spotkania w Filii nr 5, pulę egzemplarzy tej wyjątkowej książki dla dzieci przekazała Iwona Sabat, kierownik Biura Promocji i Współpracy z Zagranicą Urzędu Miasta w Kielcach.

Uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 27 w Kielcach mieli okazję poznać autorkę książki, wyróżnionej w konkursie „Książka przyjazna dziecku” (2013) organizowanym przez Muzeum Zabawek i Zabawy. Olga Darewicz-Uberman, Iwona Sabat oraz zastępca dyrektora MBP Ewelina Iwan i kierownik Filii nr 5 Dorota Biskupska czytały fragmenty książki, w której autorka zaprasza najmłodszych do zabawy z historią naszego miasta.