Oznaki jesieni

2021-10-19

Po czym poznajemy, że przyszła jesień? Zastanawiała się nad tym sympatyczna grupa "Kotków" z filii PS nr 2 przy ul. Górniczej 64, która 19 października odwiedziła naszą bibliotekę. Dzieci opowiadały o zmianach, jakie zachodzą jesienną porą w przyrodzie i w życiu ludzi. Zaprezentowaliśmy maluchom książki z serii Basia i opowiedzieliśmy im o akcji "Mała książka - wielki człowiek”. Po krótkiej rozmowie o bibliotece przedszkolaki wysłuchały jednego z opowiadań z Wielkiej Księgi Przedszkola pod tytułem Oznaki jesieni.

Po lekturze dzieci przystąpiły do kolorowania jeżyka i jesiennego listka, który później ozdobił grzbiet zwierzątka. Na zakończenie spotkania mali goście otrzymali zakładki do książek. Żegnając się obiecali przyjść z rodzicami i zapisać się do naszej biblioteki. Zatem do zobaczenia wkrótce w Filii nr 4.