Odkrywcy z zerówki

2021-10-19

Sześć lat to odpowiedni wiek, by wyruszyć na poszukiwanie przygody. We wtorkowy, słoneczny poranek 19 października 2021 r. dzieci z klasy „0” ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Kielcach postanowiły rozpocząć nową. Dzielnie wędrowały do pobliskiej biblioteki – miejsca, które dla nich było tajemnicze i nieznane. Zaraz po przekroczeniu czekała na naszych miłych gości niespodzianka. Kacperek, który bardzo lubi gości przygotował iście królewskie przyjęcie. Wygodne krzesełka, piękna wystawa książeczek – wszystko po to, by dzieci polubiły bibliotekę i czytanie. Miejsca zajęte, pasy zapięte – startujemy. Celem naszej dzisiejszej wyprawy jest Kraina Króla Bibliofila. To władca, który rządzi wszystkimi bibliotekami na świecie, zwłaszcza tymi dla dzieci.

Pani Ania, która osobiście zna Bibliofila opowiadała o bibliotece, o książeczkach i wszystkich zawiłych sprawach związanych z jej funkcjonowaniem. Cierpliwie odpowiadała na pytania typu: skąd się biorą książki, dlaczego maja one okładki i po co te plastikowe karty. Wiedza wiedzą, ale gdzie ta przygoda? Ciekawskie szkraby zajrzały w każdy kącik, „regałowy” tunel i wszelkie zakamarki. Zadowolone postanowiły „wypróbować” najbardziej sprawdzony sposób na książkę, książeczkę - „głośne czytanie”.  Lekturze „Kramu z literkami” Wandy Chotomskiej towarzyszyły salwy śmiechu. Dobra lektura to dobra zabawa – gwarantuje to Wam Biblioteka, gdzie czeka na Was ta jedna jedyna książka (no może jeszcze kilka).

Dzieci wędrując zauważyły w oknie wystawę i aby podziękować za gościnę postanowiły wykonać prace plastyczne związane z dzisiejsza wizytą.

Prace przepięknie wykonane ozdobią naszą galerię „Trzy po trzy”. Pierwsze koty za płoty – zerówkowicze natrafili na trop przygody -  już wkrótce dalsze poszukiwania. Czekamy na Was! Do zobaczenia!