Zaczytane przedszkole

2021-10-11

Akcja „Zaczytane Przedszkole” zatacza coraz szersze kręgi. W poniedziałkowy poranek 11 października 2021 r. odwiedziliśmy najmłodszych przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego nr 22 w Kielcach. To „Żabki”. Rezolutne dzieciaki nie wiedziały, że ich ulubiona wychowawczyni przygotowała niespodziankę – zaprosiła do wspólnej zabawy panią Anię z pobliskiej biblioteki. W wędrówce towarzyszyła jej żaba Zuzanna – biblioteczna maskotka, która ciekawa była, co słychać w przedszkolu. Ulubiony wiklinowy kosz po raz kolejny zapełniły książeczki. Pakiet humoru i pomysłów dopełniał zestaw gwarantujący dobrą zabawę. Dzieci z ogromną radością przywitały niespodziewanych gości i rozpoczęło się czytanie. Niesforny szczeniak w towarzystwie jeszcze bardziej niesfornej Maszy zaprosił przedszkolaków do krainy „Czytam, bo lubię”.

Kilkadziesiąt minut to stanowczo za mało, by poznać wszystkie zakamarki i tajemne ścieżki tej przepastnej krainy. W trakcie dzisiejszego spacerku odwiedziliśmy zamek. Ogromną budowlę wypełniają piękne komnaty. A tam, Królewna Śnieżka, Kubuś Puchatek i bohaterowie wszelkich bajek - zapraszają i całe dnie snują opowieści o swych przygodach.

I my tam byliśmy i pięknych opowieści słuchaliśmy. Mamy nadzieję, iż wkrótce znowu zawitamy do ulubionego przedszkola i magicznej krainy „Czytam bo lubię”.

P.S. W Filii nr 3 przy ul. Jagiellońskiej uruchomiono punkt wydawania „paszportów” - kart czytelniczych. Wszystkich chętnych zapraszamy. Czekamy właśnie na Ciebie!!!