Z żabą Zuzanną w bibliotece

2021-10-11

Poniedziałkowa wizyta w Przedszkolu Samorządowym nr 22, w grupie „Żabek’ przyniosła niespodziankę. Zachmurzone niebo, niewielki deszczyk nie wystraszył dzielnych przedszkolaków. Wędrując pomiędzy kropelkami zawitały do biblioteki. Tak, tak, do tej samej, o której tak wiele ciekawych rzeczy opowiedziała im żaba Zuzanna. Ale co to? Jakiś chochlik przygotował przytulny kącik na wizytę gości. Jest tablica z powitaniem, ulubione zabawki i oczywiście całe mnóstwo różnych książek. Kolorowy dywan zaprasza, by na nim zasiąść i zasłuchać się w opowieść o bibliotece. Co to takiego, jak działa, co można tu robić – to tylko kilka pytań, na które odpowiedzieć poznać chciały rezolutne „Żabki”.

Wiedza wiedzą, ale biblioteka to także miejsce, gdzie można się świetnie bawić - pomieszczenia zamieniły się w stacje kolejowe, do których wyruszył dziecięcy pociąg. Stacja pierwsza „Czytamy razem” –  tu gościem honorowym była Masza, która po raz kolejny postanowiła spłatać figla. Wraz z konduktorem Zuzanną przedszkolaki odwiedziły jeszcze stację „Czytelnia” i „Wypożyczalnia”. Nie straszne im były „regałowe” tunele. Sprytnie je pokonały i szczęśliwie powróciły do działu dziecięcego. Tam kolejna niespodzianka – zabawa z książką - oglądanie, dotykanie i wielkie budowanie. Dzieci wiedząc, iż z książeczkami należy obchodzić się delikatnie i trzeba je szanować „wybudowały” dla żaby Zuzanny pałac. Jak wyglądał? Wszystkich ciekawych zapraszamy do bibliotecznej galerii.

Maluszki nieco zmęczone wszystkimi wydarzeniami, ale bardzo szczęśliwe i zadowolone wróciły do przedszkola, by tam pochwalić się pamiątkami, jakie otrzymały. Mamy nadzieję, iż ta pierwsza wizyta w Filii nr 3 nie była ostatnią. Dziękujemy i do szybkiego zobaczenia!