Z książką w plenerze

2020-09-22

W cieplutkie wtorkowe przedpołudnie 22 września wyruszyliśmy z misją do pobliskiego Przedszkola Samorządowego nr 26 w Kielcach. Wiklinowy kosz, który pamiętacie z wakacyjnych wypraw na zieloną trawkę wypełniły książeczki, kocyk i biblioteczna maskotka Mieczysław Żab-Żabczyński.  Na tarasie, w promieniach słoneczka czekała na nas grupa roześmianych przedszkolaków. Dzieciaki stęskniły się za spotkaniami z książką, dlatego też z wielkim entuzjazmem zajęły miejsca na kocykach i rozpoczęło się wielkie czytanie. Skrzat biblioteczny Kacperek przygotował zestaw lektur dla najmłodszych – spośród nich dzieci wybrały tę pt. „Reksio szczeniakiem”. Tak, tak – to bohater dobranocki, która bawi kolejne pokolenia telewidzów.

Z wypiekami na twarzyczkach dzieci wysłuchały fragmentów o dzieciństwie milutkiego psiaczka. Czy wiecie, że Reksio został porwany przez dyrektora cyrku? Jak zakończyła się ta przygoda – o tym po kolejnym spotkaniu z milusińskimi. Miłym i nietypowym akcentem kończącym dzisiejsze spotkanie była „gimnastyka malucha”. Przysiady, podskoki, stanie na jednej nodze to super zabawa. Gorąco polecamy. Wszystko, co dobre szybko się kończy. Czas pożegnać gościnne progi przedszkola. Dzieci ślicznie podziękowały i poprosiły o kolejne spotkanie. Do zobaczenia wkrótce!