Masza w teatrzyku

2020-03-05

5 marca nasza biblioteka została zaproszona przez grupę "Biedronek" do Przedszkola Samorządowego nr 28. Dzieci wsłuchały jednej z przygód rozbrykanej Maszy, która znajduje na podwórku Niedźwiedzia tajemnicze jajo i postanawia się nim zaopiekować. Kto będzie wysiadywał jajo? Co się z niego wykluje? O tym wszystkim dowiedziały się przedszkolaki z książki Masza i Niedźwiedź - Podrzutek.
O niesamowitej sile i tajemniczości drewnianej skrzyneczki - teatrzyku Kamishibai świadczyły zasłuchane i uśmiechnięte twarze zaciekawionych dzieci. Podczas zajęć przedszkolaki chętnie rzucały kostką, wykazały się również znajomością wszystkich bohaterów kolorowych ilustracji. Za swoją wiedzę zostały nagrodzone pamiątkowymi zakładkami.