Akcja Zima - spotkanie III

2020-02-06

Co to? Za oknem nieśmiało prószy śnieżek pokrywając delikatną kołderką całą okolicę. Czyżby Pani Zima zawitała, by razem z dziećmi zakończyć ferie? Zobaczymy. W czwartkowe przedpołudnie 6 lutego do naszej biblioteki zawitała mała miłośniczka czytania i dobrej zabawy. Nie ma lepszego miejsca, by połączyć te dwie pasje. Pora rozpocząć trzecie zajęcia z cyklu literacko-plastycznych spotkań „Akcja Zima”. Zachęceni widokiem za oknem rozpoczęliśmy „zimowe” czytanie. W dzisiejszym repertuarze znalazły się takie tytuły jak: Zima Lecha Konopińskiego, Puszek śniegu Marii Czarkowskiej i Biało Joanny Kulmowej. Zafascynowani zimowymi opisami kontynuowaliśmy „bałwankowanie”. Czarna kartka, pasta do zębów, wprawne paluszki i oto gotowy nowy członek rodu. Nie jest to zwykły Bałwanek – to Bałwanek Zgadywanek. Za pomocą czarów „sprawdził” wiedzę naszego miłego gościa na temat zimy. Jaki był wynik końcowy? Niesamowite 39 punktów na 40 możliwych! Oto nowy rekord. Chętnych do pobicie tegoż rekordu serdecznie zapraszamy do naszej biblioteki.

P.S. Znalazł się również czas na super zabawy ruchowe w przytulnym „Kąciku Malucha”.