Cała Polska czyta dzieciom - Pingwinkowo

2020-01-28

Pingwiny każdy zna - ale co o nich wiemy? W styczniowy poranek dzieci z Oddziału Przedszkolnego przy SP nr 34 zdobyły wiele ciekawych informacji na ich temat. Najpierw przeczytaliśmy książkę Bądź dzielny Pingwinku, w której była mowa o tym, że warto być odważnym. Zaprezentowaliśmy zdjęcie głównego bohatera, a potem przekazaliśmy wiele ciekawostek o pingwinach. Czy wiecie, że są ptakami nielatającymi, posiadają płetwy oraz krótkie nóżki, które są powodem zabawnego sposobu przemieszczania się po lądzie? Co robią, kiedy jest im zimno i kiedy za ciepło? Najbardziej zaciekawiło wszystkich, że to głównie tata pingwin wysiaduje jaja! Następnie cała grupa, wspólnie z Panią bibliotekarką przeczytała wiersz M. Strzałkowskiej Jak dobrze! Dzieciaki świetnie poradziły sobie z odczytywaniem kolorowych obrazków włączonych w tekst wierszyka. Największą atrakcją naszego spotkania był taniec pingwinków. Zajęcia zakończyły się wykonaniem prac, które znalazły swoje miejsce w bibliotecznej gablocie.