A A+ A++

Imprezy dla dzieci

Zimowe marzenia

2020-01-17

Kończący się tydzień obfitował w niezwykłe wydarzenia. Jak wiecie, w środę „czarowaliśmy” zimę. Niestety bez skutku. W piątkowy poranek 17 stycznia do drzwi zapukała nieco zasmucona pani Ewa wraz ze swoimi podopiecznymi. To uczniowie klasy I „a” ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Kielcach. Biblioteka jest lekiem na wszelkie smutki. Dzieci postanowiły w naszych skromnych progach poszukać wyczerpującej odpowiedzi na pytanie: „Czy zima o nas zapomniała?” Zrobimy wszystko, by pomóc naszym milusińskim. Za sprawką Kacperka w dziale dziecięcym pojawiły się kolorowe plansze i piękna wystawka książek. Wszystkie elementy wystroju związane były oczywiście z nieobecną zimą.

Dzieci zasiadły przy stolikach i czekały na rozwój wypadków. Kacperek, który jest bardzo wstydliwym skrzatem, na jednym ze stolików pozostawił króciutki list. Zaproponował gościom zabawę – quiz pt. „Znam pory roku”. Z budzącą się nadzieją rozpoczęło się wielkie odpowiadanie. Zadawane pytania nie stanowiły dla dzieci większego problemu. Na wszystkie padły prawidłowe odpowiedzi. Aby pani Zima dotarła do nas, potrzebny jest śnieg. Ale za oknem jest go jak na lekarstwo. Po części edukacyjnej przyszła pora na część rozrywkową. Tradycją naszej biblioteki są zajęcia plastyczne. Z białych i niebieskich kartek papieru dzielne pierwszaki wyczarowywały śnieżynki. Istne cudeńka, których nie powstydziłby się najbardziej utalentowany artysta.

Wszystko, co dobre, szybko się kończy. Tak było i tym razem. Nadeszła pora pożegnania. Mili goście ze śnieżynkami w dłoniach wyruszyli w drogę powrotną do szkoły. Czy magia zaklęta w papierowych płatkach zadziała, czy pani zima zawita do nas? To pytania, na które odpowiedzi poznamy w najbliższym czasie. Oczywiście prosimy o pilne obserwowanie otaczającej natury i informowanie nas o wszelkich zmianach. Dziękujemy. Do zobaczenia!