Pszczółki też lubią słuchać

2019-09-25

W dniu 25 września naszą filię odwiedziła grupa „Pszczółek" z przedszkola SUNNY KIDS Academy w Kielcach. Ponieważ była to pierwsza wizyta, maluchy z dużym zainteresowaniem zwiedziły dział dziecięcy. Dowiedziały się o ogólnopolskiej kampanii „Mała książka-wielki człowiek", dzięki której można otrzymać kartę Małego Czytelnika. Następnie wysłuchały opowiadania Ciekawski George w bibliotece, w którym bohater także po raz pierwszy przychodzi do biblioteki. George, wesoła małpka, słucha czytanych głośno opowiadań, a podczas zwiedzania biblioteki wybiera książki, które chce wypożyczyć. Niestety, nazbiera się ich spora sterta i mały łobuziak nie potrafi sobie poradzić z ich transportem.

Po wysłuchaniu opowieści o przygodzie Georga przedszkolaki uzupełniały kolorowanki. Prace plastyczne sprawiły im dużo radości. Każdy z przyszłych czytelników otrzymał naklejkę z napisem „Jestem czytelnikiem filii nr 13 w Kielcach" i kolorowe zakładki.