Spotkanie z autorką książki "Wakacje w pałacu"

2019-09-17

17 września dwie grupy sześciolatków z PS nr 2 przybyły do naszej biblioteki na spotkanie z autorką książek , panią Renatą Głasek-Kęską. Jej twórczość skierowana jest zarówno dla młodych, jak i starszych czytelników. Wakacje w pałacu i Skrzaty domowe to książki napisane z myślą o najmłodszych. Autorka opowiadała przedszkolakom o swojej twórczości, a swoją gawędę przeplatała czytaniem fragmentów książki opartej na autentycznych wydarzeniach. Pani Renata Głasek-Kęska od wielu lat pracuje w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach jako inspicjent-sufler. Podczas spotkania zdradziła dzieciom niektóre tajniki swojego zawodu oraz zaprezentowała jedną z technik oddechowych przydatnych przy wyraźnym wymawianiu słów. Przedszkolakom bardzo spodobały się te ćwiczenia. Spotkanie zakończyło się podpisywaniem książek przez autorkę.