Poznawanie biblioteki

2019-05-07

7 maja naszą placówkę odwiedzili uczniowie ze Szkoły Przysposobienia Zawodowego mieszczącej się przy ul. Jana Piwnika „Ponurego”. W trakcie spotkania dowiedzieli się, co trzeba zrobić, żeby zostać czytelnikiem i jak należy zachowywać się w bibliotece. Poznali również regulamin i zasady poszanowania wypożyczanych książek. Wszyscy zgodnie przyznali, że przy czytaniu bardzo ważną funkcję pełni zakładka. W związku z tym nasi goście wykonali je samodzielnie. Powstały piękne kolorowe zakładki do książek.

Później uczniowie wyruszyli w poszukiwaniu bibliotecznych skarbów. Spacer między regałami wypełnionymi dużą ilością książek bardzo im się podobał. Spotkanie zakończyły baśniowe gry oraz odgadywanie zagadek.