Książkowe potyczki

2019-05-20

20.05.2019 uczniowie kl. I „c” SP nr 19 wzięli udział w zajęciach przygotowujących ich do aktywnego czytelnictwa. Spotkanie otwarto przedstawieniem kukiełkowym „Bajkowy ambaras”. Po krótkiej pogawędce o tym, jak należy dbać o książki, nadszedł czas na grupowe konkurencje sprawdzające wiedzę ze znanych baśni i wierszyków. Rywalizację rozpoczęto zabawą ruchową nawiązująca do treści obejrzanego teatrzyku. W dalszej części uczniowie losowali za pomocą rzutek pytania „wierszoquizu”. Koło fortuny wyznaczało zaś liczbę punktów o jaką drużyny walczyły, odpowiadając na pytania związane z baśniami. Ostatnią konkurencją były książkowe kalambury. Zanim podliczono punkty, pierwszoklasiści złożyli uroczystą przysięgę i zostali pasowani przez panią z biblioteki szkolnej na czytelników. Zajęcia zakończyły się wręczeniem nagród.