Księgi, książki, książeczki…

2019-05-13

13 maja gościliśmy sympatyczną grupę „Tygrysków” z Językowej Akademii Przedszkolaka. Dzieci odwiedziły nas z okazji trwającego Tygodnia Bibliotek.

Jak wiadomo, w bibliotece najważniejsza jest książka, dlatego też nasze zajęcia zaczęliśmy od przeczytania wiersza Skarga książki Jana Huszczy. Utwór posłużył nam jako pretekst do rozmowy z dziećmi o poszanowaniu książek i o tym, jak należy zachowywać się w bibliotece. Następnie przeprowadziliśmy humorystyczny test. Jego celem było sprawdzenie, czy dzieci dobrze zrozumiały, jak mają obchodzić się z książkami. Każde dziecko losowało zakładkę, na której widniała prośba książki - prawdziwa lub przekorna. Przeczytaliśmy też historię dwóch dziewczynek: Lenki, która bardzo dbała o książki, oraz Julki - bałaganiary. Pięciolatki mogły również sprawdzić swoją znajomość bajek. Ostatnim zadaniem było ułożenie krasnoludków z przygotowanych elementów.

Na zakończenie spotkania dzieci wypożyczyły te bajki, z których odgadnięciem miały wcześniej problem. Mamy nadzieję, że przeczytają je z przyjemnością.