Tradycje wielkanocne

2019-04-09

9 kwietnia naszą bibliotekę odwiedziły sympatyczne sześciolatki z filii PS nr 2. Tematem spotkania była wiosna i zbliżające się Święta Wielkanocne. Wierszem Jana Brzechwy powitaliśmy tę mieniącą się różnymi kolorami porę roku. Później z przygotowanych elementów dzieci stworzyły wspaniały wiosenny obrazek.

Jak wiadomo, z wiosną związane są zbliżające się wielkimi krokami święta. Toteż wspólnie przypomnieliśmy sobie zwyczaje związane z Wielkanocą, dekorowaliśmy świąteczny stół i ubieraliśmy wielkanocny koszyczek. Dzieci nie zapomniały również o wodnych gadżetach związanych z drugim dniem świąt.

Zajączek wielkanocny, który pojawił się w naszej bibliotece, poprosił dzieci o pomoc w przygotowywaniu kosza z pisankami. Zanim kolorowe jajeczka do niego powędrowały, przedszkolaki musiały najpierw rozwiązać ukryte w nich wiosenno-wielkanocne zagadki. Zadanie nie było trudne i zadowolony zajączek otrzymał od dzieci koszyczek z dużą ilością barwnych kraszanek.

Pożegnaliśmy się życząc sobie nawzajem „Wesołych Świąt”.