Ludowe zabawki

2019-04-12

Sympatyczni zerówkowicze z pobliskiego przedszkola odwiedzili bibliotekę, aby uczestniczyć w zajęciach przeprowadzonych przez instruktora z Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. Dzieciaki wspólnie zastanawiały się, z czego wykonywano kiedyś zabawki. Drewno, słoma, kolorowa bibuła w połączeniu z ogromną wyobraźnią ludowych artystów dawała efekty w postaci pięknych zabawek inspirowanych naturą. Mali uczniowie bawiąc się w odszukanie dziesięciu różnic na obrazku zapamiętali, jak wyglądał drewniany kielecki konik. Mieli okazję pobawić się ruchomymi zabawkami na kijkach. Zajmowali się też kolorowaniem. Wrócili do przedszkola zachęceni do odwiedzenia muzeum i obejrzenia wystawy zatytułowanej: „Cudoki, cacka i trzeszczydła”.