Przygoda z teatrem II

2019-03-29

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru po raz drugi odbyły się zajęcia o tematyce teatralnej. Tym razem uczestniczyli w nich uczniowie kl. IV „b” SP 24. Przedstawienie kukiełkowe, które zostało zaprezentowane na wstępie, dostarczyło zebranym odpowiednią dozę rozbawienia. W odpowiednich nastrojach przystąpili więc do drużynowych zmagań teatralnych. Dzielnie walczyli o punkty w quizie tematycznym i z ogromnym zapałem próbowali swych sił w rozmaitych aktorskich zadaniach. Wykazali się dużą wprawą w wyrażaniu emocji, a także poprawną dykcją w konkurencji z wierszykami „łamiącymi języki”. Chętnie wcielali się w rolę mima prezentującego wylosowany przedmiot. Najwięcej emocji wzbudziła, jak poprzednio, konkurencja polegająca na odtwarzaniu scenek z dawnych fotografii. Wszyscy bawili się fantastycznie, a największą furorę zrobiła balia, w której wszyscy chcieli uwiecznić się na zdjęciu.