Przygoda z teatrem

2019-03-28

Tematyczne zajęcia z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru zorganizowano dla klasy IV „a” SP 24. Na początek dzieci obejrzały przedstawienie kukiełkowe pt. „Czerwony Kapturek na czacie”. Następnie zgrupowani w czterech zespołach uczniowie podjęli rywalizację w znajomości teatru oraz umiejętnościach aktorskich. Na początek zmierzyli się z quizem dotyczącym pojęć teatralnych. Następnie musieli odczytać ten sam tekst z wyrażeniem różnych emocji, m.in. rozmarzenia, zdziwienia, smutku czy zmęczenia. Kolejne zadanie - czytanie „trzeszczących wierszyków”, zostało poprzedzone zabawną gimnastyką aparatu mowy. Było więc kląskanie, rżenie a także różne pozycje języka. Wszystkim ogromnie spodobała się zabawa „Pantomima z kijem”! Podczas tej konkurencji uczniowie wcielali się w mima przedstawiającego za pomocą kija wylosowany uprzednio przedmiot. Finałowe zadanie: „Zatrzymane w kadrze”, okazało się jednak największym hitem spotkania. Wszystkie drużyny z zaangażowaniem odtwarzały scenki utrwalone na starej fotografii.