Legenda o wawelskim smoku

2019-03-14

14 marca br. w XXVII Tygodniu Kultury Języka odwiedziła nas również grupa trzylatków z filii PS nr 2. Po wysłuchaniu Legendy o smoku wawelskim przedszkolaki próbowały naśladować zwierzaka ziejąc ogniem i robiąc różne smocze miny.

Później czekały na nich „Smocze zagadki”. Po prawie błyskawicznym ich odgadnięciu maluszki stanęły do następnej konkurencji. Tym razem było to pokolorowanie naszego bibliotecznego stwora. Z zapałem dzieci przystąpiły do tego zadania i stworzyły zwierzaka bardzo barwnego, który z planszy się do nich uśmiechał.

Jak wiemy, smoka w legendzie spotkał smutny koniec, bo nafaszerowany przez szewczyka siarką pękł na wiele kawałków. Dzieci, aby złagodzić zakończenie legendy poskładały go na nowo.

Zadowolone z wykonania zadania wróciły do przedszkola.