A A+ A++

Imprezy dla dzieci

Święty Mikołaj z wizytą w bibliotece

2019-12-06

Od samego rana wielkie zamieszanie. Dzisiaj mikołajki – dzień, w którym wszystkie grzeczne dzieci odwiedza Święty Mikołaj. Jeszcze przed otwarciem do naszej biblioteki zawitała roześmiana kl. I a ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Kielcach. Dzisiejsza wizyta miała specjalne znaczenie – dzieci przybyły, by w bibliotece znaleźć odpowiedzi na nurtujące je pytania. Czy święty Mikołaj istniał naprawdę? Jak nazywa się kraina, w której zamieszkuje? Kto pomaga mu w jego ciężkiej pracy? Pytań było dużo więcej, ale doskonale wiecie, że biblioteka to magiczne miejsce. Tu w książkach „zamieszkujących” na regałach znajdziecie odpowiedzi na różne pytania i rozwiązania wszelkich problemów.

Nasi goście okazali się super detektywami. Raz dwa odnaleźli to, czego szukali. Gdy tylko zaspokoili swoją ciekawość, rozpoczęło się „mikołajowe czytanie”. A jak czytanie - to tylko z humorem:

…Gnał Mikołaj pod gwiazdami,
Gnał tu do nas z prezentami!
Dwa ogromne worki miał –
komu jaki prezent dał?
W jednym worku były sanki
Pompki, trąbki i organki,
Trampki, małpka, parasolka,
Lew, rakieta, deskorolka,
Dwa krasnale ogrodowe,
Dwie piłeczki pingpongowe

Co to za hałasy? Ale niespodzianka! To sam Święty Mikołaj zaszczycił nas swoja obecnością. Jego pojawienie się wywołało ogromną radość. Dzieci chętnie opowiadały o wymarzonych prezentach, o wydarzeniach w szkole. Święty cierpliwie słuchał i figlarnie mrugał oczkiem. Obok fotela, na którym zasiadł gość honorowy stał ogromny wór (niczym ten z wiersza Małgorzaty Strzałkowskiej). Pewnie się domyślacie – pełen był prezentów dla pierwszaków. Mikołaj zgodnie z tradycją wręczył paczki dzieciom i chętnie pozował do zdjęć. Inne dzieci też czekają na prezenty, dlatego też Mikołaj ślicznie dygnął, pięknie się pokłonił i pognał dalej reniferowym zaprzęgiem.

Dzieci rozradowane niezwykłym spotkaniem postanowiły naszą „eko” choinkę udekorować niezwykłymi bombkami. Tak, tak – na ozdobach choinkowych pojawiła się podobizna dzisiejszego super gościa.

Póki co, mówimy do widzenia. Przed nami kolejne grudniowo-świąteczne wyzwania. Cieplutko pozdrawiamy i obiecujemy na bieżąco informować o wydarzeniach, jakie będą miały miejsce w naszej bibliotece.