A A+ A++

Imprezy dla dzieci

Idą święta

2019-12-17

O zbliżających się świętach Bożego Narodzenia rozmawialiśmy na spotkaniu 17 grudnia z najmłodszą grupą przedszkolaków z filii PS nr 2. Dzieci wysłuchały opowieści pt. Gwiazdkowa noc, w której główny bohater, obudzony dziwnymi odgłosami w wigilijną noc, wygląda przez okno i widzi.... zaprzęg reniferów i siedzącego w saniach Mikołaja z ogromnym workiem. Okazało, że ten pan przybył, by wrzucać przez komin zamówione przez dzieci prezenty.

Przedszkolaki otrzymały też swój worek. Musiały odgadnąć, jakie upominki w nim się mieszczą i dopasować odpowiednie do odgadniętych konturów. Wszystkim udało się to znakomicie i Mikołaj mógł już z wypełnionym podarunkami workiem ruszyć w drogę.

Wszyscy wiedzą, że w święta ubiera się choinki. Dlatego dzieci otrzymały następne zadanie do wykonania. Kolorowymi bombkami i srebrnymi łańcuchami musiały przystroić biblioteczne drzewko. Pięknie udekorowane stanęło w kąciku dziecięcym. Na zakończenie spotkania życzyliśmy sobie "Wesołych Świąt" i mnóstwa prezentów pod choinką.