A A+ A++

Imprezy dla dzieci

Biblioteka super sprawa czyli Misie w bibliotece

2019-11-07

W chłodny czwartkowy poranek 7 listopada, tuż po śniadaniu do naszej biblioteki zawitała grupka przedszkolaków. Choć wzrost niewielki i lat ledwie cztery, to chęć poznawania tego co nowe ogromna. Grupa słodko nazywana „Misiami” postanowiła poznać nowe miejsce – bibliotekę. To pierwsza wizyta dzieci w naszej placówce. Z wypiekami na buźkach odkrywały biblioteczne sekrety – długie labirynty „zbudowane” z regałów, zakamarki pełne książek. Wędrówka zawiodła naszych miłych gości do działu zwanego dziecięcym. Tam rozpoczęło się prawdziwe poznawanie biblioteki. Informacje przekazywane przez panią Anię z prędkością światła były przyswajane przez „Misie”. Prawdziwym sprawdzianem była zabawa pt. „Ja i książka”. Polegała ona na zapamiętaniu podstawowych zasad obchodzenia się z bibliotecznym skarbem – książką.

Gdy tylko maluchy oswoiły się z nowym miejscem przyszła pora na „wielkie czytanie”. Zaczarowany dywan przeniósł milusińskich do zamku, w którym zamieszkał Zwierzak z wieszaka – a było to tak:


…To dziwna historia.
O pewnym zwierzaku.
Początek historii
jest gdzie?
Na wieszaku.
Ten wieszak jest inny
niż większość wieszaków.
Na tamtych są ciuchy –
lecz nie ma zwierzaków…


Pewnie ciekawi jesteś kim był ów Zwierzak z wieszaka? To słodka tajemnica. Chętnych do jej poznania zapraszamy do naszej biblioteki. Milusińskim nie wystarczyła wyprawa do zamku. Postanowiły również odwiedzić Kram z literkami. Kogo tam spotkały? Oczywiście szereg literek składających się na polski alfabet. Z jaką literką wdały się w pogaduszki – o tym przy okazji. Zwieńczeniem pierwszego spotkania „Misiów” z biblioteką było oglądanie bibliotecznych skarbów.

Przyszła pora na zakończenie wizyty w bibliotece, ale nie róbcie smutnych minek – już za dwa tygodnie po raz kolejny spotkamy się w przytulnym dziale dziecięcym. A więc do zobaczenia!