Omnibus biblioteczny - raz jeszcze

2019-11-28

28.11.2019 – z zadaniami „bibliotecznego omnibusa” zmierzyli się uczniowie kl.III „b” SP 24. Zespołowe gromadzenie punktów mobilizowało wszystkich do zaciętej rywalizacji. Tym razem na pierwszy rzut poszły konkurencje literackie. Uczestnicy rozwiązywali zadania związane z wierszami i baśniami, a w zabawie o charakterze kalamburów odgadywali właściwego bohatera literackiego. Z dużym zainteresowaniem podeszli też do konkurencji historycznych, w których pracowali z przedmiotami będącymi niegdyś w powszechnym użyciu, np. syfon, walkman, fajerka, grzałka. Ogromnej frajdy dostarczyły dzieciom zadania podróżnicze. Przedstawiciele drużyn zmierzyli się z hawajskim tańcem hula, wizytą w chińskiej restauracji, inwazją afrykańskich węży oraz meksykańską rywalizacją w rzucie sombrerem. Wszyscy dobrze się bawili i z żalem przyjęli konieczność powrotu do szkoły na pozostałe lekcje.