A A+ A++

Imprezy dla dzieci

Pluszowy Przyjaciel

2019-11-27

Czy urodziny można świętować trzy dni? Oczywiście – Pluszowy Miś ma tylu przyjaciół, iż konieczne jest zorganizowanie kilkudniowego przyjęcia. W tym roku do szanownego jubilata ustawiła się ogromna kolejka. We wtorek 27 listopada naszego przyjaciela odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 18, a dzisiaj grupa najwierniejszych przyjaciół biblioteki – grupa IV z Przedszkola Samorządowego nr 26 w Kielcach.

Przedszkolaki życzyły Misiowi kolejnych stu lat życia, dużo zdrówka i wszelkiej pomyślności. W podziękowaniu za życzliwości Miś zaprosił dzieci do wspólnego „bajania o misiach, miśkach i misiaczkach. Na pierwszy ogień poszedł ulubieniec ze Stumilowego Lasu – Kubuś Puchatek. A było to tak:

…Znasz Ty, Kochanie, Misia Puchatka?
Czy wiesz, gdzie mieszka i gdzie jego chatka?
Miś Puchatek mieszka w Stumilowym Lesie.
Dzieje się w min wiele, jak wieść gminna niesie.
Żyją tam pospołu: Tygrys, Kłapouchy,
Królik i Prosiaczek, i jak chodzą słuchy
Także Krzyś mały oraz Kangurzyca,
Która w torbie Zwykle Maleństwo przemyca (…)
Jego brzuszek jest jak balon duży,
Bo Miś sporo jada, apetyt mu służy.
Nawet gdy na niebie gwiazdy jasno świecą,
Każda pora dobra na Małe Co Nieco…

Kolejnym bohaterem był Paddington i Miś Uszatek. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały fragmentów opowieści o tych pluszowych przyjaciołach. W trakcie, gdy odbywało się czytanie, w drugiej części działu dziecięcego Kacperek – biblioteczny skrzat przygotowywał niespodziankę dla przedszkolaków. Wiecie, że ten niepozorny skrzacik jest wielkim fanem prac plastycznych. Na stolikach pojawiły się koszyczki z kredkami i kartki z podobizną misia. Dzieci przystąpiły do kolorowania. W sekrecie zdradzimy, iż kolorowe misie posłużą do budowy łańcucha przyjaźni.
Kacperek, w podziękowaniu za wizytę zaprosił dzieci do „zabawy” w pociąg, który poruszał się pomiędzy bibliotecznymi regałami.