Omnibus biblioteczny

2019-10-31

31.10.2019 r. drugoklasiści z SP 28 wzięli udział w imprezie bibliotecznej sprawdzającej wiedzę z różnych dziedzin. Podzieleni na 4 grupy uczniowie wykonywali różnorodne zadania przyporządkowane do wylosowanej kategorii. Rywalizacja rozpoczęła się od zagadnień sportowych. Na drugi ogień poszła znajomość polskich przysłów. Pojawiły się też pytania dotyczące wierszy i baśni. Dzieci z ciekawością powitały konkurencje historyczne, w których pracowały z prawdziwymi , niegdyś powszechnie wykorzystywanymi przedmiotami, jak np. liczydło, walkman, czy syfon. Wielką frajdę sprawiły uczestnikom konkurencje podróżnicze, które przygotowano „z przymrużeniem oka”. Przedstawiciele poszczególnych drużyn zmierzyli się więc z inwazją afrykańskich węży, rzutem sombrerem podczas meksykańskiej fiesty, wizytą w chińskiej restauracji oraz hawajskim tańcem „hula”. Nie zabrakło też zgadywanek dotyczących wylosowanych bohaterów literackich. Zliczenie zgromadzonych punktów i wręczenie drobnych nagród zakończyło imprezę.